Każdy klient jest ważny
a jego sprawa indywidualna
Kancelaria Adwokacka
Agnieszka Śliwińska
Długa 70/71, Lok.4 80-831 Gdańsk
NIP: 958-136-75-04
607 586 555

Rozwód

Rozwód to rozwiązanie małżeństwa, przeprowadzone na drodze sądowej, po wcześniejszym złożeniu pozwu przez jedną bądź obie ze stron. Może odbyć się z orzekaniem o winie lub bez, zależnie od tego, czy para dojdzie do porozumienia.

Pozew o rozwód

Pozew należy złożyć do sądu okręgowego, przypisanego do ostatniego miejsca, jakie małżonkowie zamieszkiwali wspólnie. Muszą w nim zostać dokładnie określone strony postępowania sądowego. Należy również uściślić, czy wnoszona jest wina jednego z małżonków, czy też sprawa ma odbyć się za porozumieniem stron. Innym ważnym aspektem jest podanie powodu trwałego rozpadu związku. W pozwie należy uwzględnić:

  • imiona i nazwiska małżonków,
  • ich aktualne miejsce zamieszkania (dokładny adres),
  • jaką pracę obecnie wykonują.

Jeśli chcą Państwo przeprowadzić rozwód w Gdańsku, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią. Adwokat do spraw rozwodowych Agnieszka Śliwińska pomoże przygotować potrzebne dokumenty oraz podejmie wszystkie możliwe działania, aby wynegocjować jak najkorzystniejsze warunki dla klienta.

Alimenty

Ustalenie wysokości alimentów to niejednokrotnie istotny element spraw rozwodowych. Jest to obowiązkowe świadczenie finansowe, jakie należy regularnie uiszczać, jeśli wcześniej zapadnie taka decyzja sądu. Nasza kancelaria z Gdańska zajmuje się również rozwiązywaniem tego typu problemów.

Komu przysługują alimenty

Małżonek, u którego nie została orzeczona wina, może ubiegać się o przyznanie alimentów od drugiej strony sprawy, jeśli znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Proces ten ma za zadanie wyrównać status finansowy obojga byłych partnerów. W przypadku posiadania dzieci, rodzic, któremu zostaje przyznana opieka, również może starać się o świadczenie.

Adwokat Agnieszka Śliwińska pomaga swoim klientom uzyskać należne im alimenty. Gdańsk to lokalizacja jej kancelarii, gdzie zawsze mogą Państwo uzyskać potrzebną obsługę prawną. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!